Podróż - Zbigniew Wójcik

Podróż - Zbigniew Wójcik

Trzecia wystawa z  cyklu pt. „Podróż”, w której lubelski fotograf zaprezntuje swoje spojrzenie na ten motyw. Swoją podróż do tej pory pokazali nam: Piotr Arnoldes i Maciej Ciuhak. Na najbliższej wystawie obejrzymy ją oczami Zbigniewa Wójcika.

Zbigniew Wójcik - Rocznik '74 lublinianin z urodzenia i zamieszkania. Fotografuje od około 5 lat, absolwent Studium Lubelskiej Szkoły Fotografii. Związany głównie z fotografią reportażową. Jego fotografie zdobyły kilka nagród zarówno w konkursach krajowych jak i międzynarodowych między innymi Polski Konkurs Fotografii Sportowej, 6.Leica Street Photo, Teatr w Obiektywie. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych oraz jednej indywidualnej.

"Moja wystawa to podróż przez czas i miejsca, które odwiedziłem podczas swojej przygody z fotografią. Podróży w czasie, w której dotarłem do miejsc, zdarzeń i ludzi, o których istnieniu nie zdawałem sobie sprawy lub moja wiedza o nich była znikoma lub bardzo powierzchowna. Fotografowałem potyczki antagonistycznych grup społecznych, których racje i przekonania nie były dotychczas dla mnie ważne, lecz dzięki fotografii stały się bliższe i bardziej zrozumiałe. Poznałem rodzaje sztuki, które czaiły się tylko na granicy mojego postrzegania i wrażliwości, a stały się głównym czynnikiem kształtującym sposób widzenia przeze mnie otaczającą rzeczywistość. Spotkałem się z emocjami, które zwykłemu człowiekowi nie są dane lub są często ignorowane, zaś są siłą i energią zdolną zmieniać świat wokół nas.”

 

PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU MIASTA LUBLIN

 

wernisaż: 22.02.2019 / g.19:00
miejsce: Pracownia Otwarta LuCreate
Krak. Przedmieście 53 (1. piętro)

 

Pozostałe co-robimy