XI.2020PL” –  fotografie Zbigniewa Wójcika

XI.2020PL” – fotografie Zbigniewa Wójcika

Pracownia Otwarta LuCreate organizuje drugi, nietypowy wernisaż ONLINE.

Podczas tego wyjątkowego otwarcia wystawy, Zbigniew Wójcik oprowadzi nas po galerii i opowie o swoich pracach oraz procesie twórczym. Zrobimy to tak, żeby każdy z Was mógł poczuć się, jakby był z nami na żywo. Po transmisji (ok. 30 min.) z wystawy Zbigniew chętnie odpowie na Wasze pytania.

Prezentowana wystawa ma za zadanie pokazać dwa skrajne wydarzenia, dwie skrajne grupy osób, które zderzają się w naszej przestrzeni publicznej. Z jednej strony są to ludzie sami siebie określający jako patriotów, jedynymi którzy są godni bronić interesu Polski i Polaków. W swych hasłach walczą o wolną Polskę, o godność i niepodległość. Druga grupa to uczestniczki i uczestnicy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – ludzie, których na ulicę wyprowadził ich zdaniem błędny i bezprawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Walczą o wolność kobiet, wolność wyboru, wolność akceptacji. Wszyscy walczą o wolność, która tak różną ma twarz w zależności od tego, kto te wolnościowe hasła głosi. I ciągle w głowie tkwi ta uparta myśl: dlaczego, gdy wszyscy walczą o tę wolność, właśnie jest jej coraz mniej? 

 

Zdjęcia zostały wykonane w okresie październik - listopad 2020 roku podczas Marszów związanych ze Strajkiem Kobiet oraz 11 listopada 2020 podczas Marszu Niepodległości w Warszawie.

 

Zbigniew Wójcik - Rocznik '74 - lublinianin z urodzenia i zamieszkania. Fotografuje od około 7 lat, absolwent Studium Lubelskiej Szkoły Fotografii, obecnie także jej wykładowca. Związany głównie z fotografią reportażową oraz teatralną. Jego fotografie zdobyły kilka nagród zarówno w konkursach krajowych jak i międzynarodowych; między innymi: Polski Konkurs Fotografii Sportowej, 6.Leica Street Photo, Teatr w Obiektywie. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

Plan wernisażu online:

  1. Wprowadzenie live z autorem i organizatorami wystawy.

(ok. 5-10 min.)

  1. Transmisja wystawy z komentarzami Zbigniewa Wójcika.

(ok. 30 min.)

  1. Czas na odpowiedzi Zbigniewa na zadane przez widzów pytania.

(ok. 20-30 min.)

  1. Podsumowanie wydarzenia i do widzenia

 

Rezerwujcie czas już teraz i widzimy się w piątek!

 

____________

LOKALIZACJA

Transmisja live na facebooku.

____________

ORGANIZACJA

Pracownia Otwarta LuCreate

LuCreate

Style Madness

Zbigniew Wójcik

____________

PARTNER WYDARZENIA

Idea Studio

____________

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu:

Miasto Lublin | Lublin - Miasto Kultury | Lublin700 / Od Unii do Unii

Pozostałe co-robimy