You Know What...?

You Know What...?

Pracownia Otwarta LuCreate zaprasza na pierwszą w tym roku, nietypową wystawę ONLINE! ????

Na wyjątkowym otwarciu spotkamy się z Richie M aka PublicSurfer. Podczas transmisji, artysta oprowadzi nas po galerii i opowie o swoich pracach oraz całym procesie twórczym. Następnie, po otwarciu, chętnie odpowie na Wasze pytania. Zrobimy to tak, żeby każdy z Was mógł poczuć się, jakby był z nami na żywo. Koniecznie rezerwujcie czas i widzimy się w czwartek!

Strukturalizm (z łac. structura) - nazwa różnych kierunków, występujących we współczesnych dyscyplinach naukowych, zajmujących się analizą struktur badanych zjawisk, a nie ich geneza czy funkcja.
W sztuce mamy do czynienia z obserwacją samej płaszczyzny i to jest jego jedyny motyw.

Strukturalizm - Modernizm
*Bada formę i znaczenie każdego elementu struktury oraz odrębną wartość formalno-znaczeniową całości dzieła.
*Bada semantyczną organizację dzieła, teorię procesu historyczno-artystycznego, socjologię sztuki.
*Opisuje struktury oraz jej przedstawienie z punktu widzenia zmian jakim podlega ona w czasie.

W oparciu o ogólny sens, Strukturalizm skłania autora do przebadania raz jeszcze wszystkich elementów, składających się na proces strukturyzacji (nieskończonej budowaniem struktur), dzieła w sposób świadomy i wnikliwy, który jest widoczny w interpretacji (odbiorze - nieskończonym tworzeniu przez widza struktur wizualnych i znaczeniowych). Wnioski prowadzą do refleksji nad rolą materii, problematyka kreatywności stająca się pułapką wyboru, uprzedmiotowieniem emocji, oszołomieniem, dezorientacją, odwrotnością, sugerowaniem, proponowaniem.  Stajemy się powoli "Wygenerowani przez algorytm".
Autor skłania do uporządkowania, zbalansowania numerycznej rzeczywistości z esencją, egzystencją duchowości. Kolejne próby wyjścia z chaosu, zamykają się w różniących się od siebie cyklach, stanowiące dowód na centralne miejsce człowieka w cyklu na osi dwóch różnych, a jednak tak bliskich sobie sfer.
"Jesteśmy spokojem wśród chaosu"

Ryszard Paurowski aka Richie M aka PublicSurfer

Urodzony na Śląsku w 1986 roku, w miejscowości Racibórz. Absolwent PWSZ na kierunku grafika użytkowa w Raciborzu oraz grafika warsztatowa Katowickiej ASP.
W 1999 roku kieruje uwagę na graffiti, a od 2000 roku wiążę się na stałe działając po dziś dzień. Chęć ciągłego rozwoju kieruje go w stronę sztuki oraz muzyki, co skutkuje współpracą z różnymi ośrodkami kultury oraz artystami. Jako młody adept, rozwija się na różnych płaszczyznach, co owocuje licznymi konkursami oraz wystawami.

Po długim czasie terminowania, obserwacji, poszerzania biblioteki intelektualnej, tworzy swój własny lifestyle zwany PublicSurfer. Krok po kroku, z uwagą oraz naciskiem na warsztat, realizuje założenia, które w formie różniących się od siebie serii, ujawnia chęć nawiązywania ciągłego dialogu, stawiając go na pierwszym lub drugim miejscu w procesie twórczym.

PublicSurfer subspołeczność to wyzwanie. Ciągły proces, kreowanie, sto procent od siebie dawanie. Surfowanie to poznanie. Above the walls.

____________
LOKALIZACJA
Transmisja live na fanpage’u Pracownia Otwarta LuCreate: https://www.facebook.com/pracownia.lucreate
____________
ORGANIZACJA
Pracownia Otwarta LuCreate
LuCreate
Style Madness
____________
PARTNERZY
Reall
____________
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu:
Miasto Lublin | Lublin - Miasto Kultury | Lublin700 / Od Unii do Unii

 

Pozostałe co-robimy