KONSUMPCJONIZM

KONSUMPCJONIZM

Pracownia Otwarta LuCreate zaprasza na kolejną nietypową wystawę ONLINE!  
Na wyjątkowym otwarciu spotkamy się z Łukaszem Chwałkiem - Waek'iem. Podczas transmisji, artysta oprowadzi nas po galerii i opowie o swoich pracach oraz całym procesie twórczym. Następnie, po otwarciu, chętnie odpowie na Wasze pytania. Zrobimy to tak, żeby każdy z Was mógł poczuć się, jakby był z nami na żywo. Koniecznie rezerwujcie czas i widzimy się w piątek!

Waek to artysta z Zielonej Góry. Od kilkunastu lat tworzy murale, używając głównie wałków malarskich. Od niedawna w swoich pracach wykorzystuje technologie CMYK.
Na wystawie pokaże swoje najnowsze obrazy, które dzięki aplikacji VR będziecie mogli obejrzeć w rozszerzonej rzeczywistości na swoich telefonach. Oto jak zapowiada swoją wystawę:
"Każdego dnia jesteśmy atakowani wieloma bodźcami, już od otwarcia oczu rano widzimy meble, dekoracje, przedmioty codziennego użytku. Otwieramy lodówkę a w niej kolorowe opakowania z nadrukami i ładnymi czcionkami. Jedziemy do pracy mijamy bilbordy i reklamy mówiące nam czego jeszcze nie mamy albo co powinniśmy jeszcze mieć. Do tego wchodzimy coraz mocniej w świat cybernetyczny, gdzie chaos jest jeszcze większy. Lubimy się otaczać ładnymi przedmiotami. Kupujemy rzeczy po to, by za za jakiś czas okazały się przeżytkiem, który trzeba wymienić na nowy.
A co ze starymi rzeczami? Wyrzucić? Zatrzymać? Każdy kolorowy papierek, opakowanie. No tak może jeszcze się przyda. W ten sposób wiele rzeczy ląduje na na strychach lub w piwnicach.
Bardzo lubię przechadzać się po giełdach, bazarach i targach, gdzie można jeszcze znaleźć istne perełki minionej epoki, stare telewizory kineskopowe, magnetofony, zardzewiałe narzędzia budowlane, które nawet sam sprzedający nie wie czy działają, buty nie do pary, zabawki wyblakłe i zniszczone, wszystko ułożone w kartonach i skrzynkach. Można by powiedzieć istna góra śmieci i w tym totalnym chaosie pojawia się zdanie, które kiedyś utkwiło mi w pamięci "Bałagan to artystyczne zagospodarowanie wolnej przestrzeni".
Nie chcę mówić, że coś jest złe czy dobre. Czy to, że więcej produkujemy to źle czy dobrze. Świat idzie do przodu i nikt nie może tego zatrzymać. Mnie natomiast cały ten bałagan mocno inspiruje."

LOKALIZACJA
Transmisja live na fanpage’u Pracownia Otwarta LuCreate: https://www.facebook.com/pracownia.lucreate
____________
ORGANIZACJA
Pracownia Otwarta LuCreate
LuCreate
Style Madness
Waek
____________
PARTNERZY
Reall
____________
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu:
Miasto Lublin | Lublin - Miasto Kultury | Lublin700 / Od Unii do Unii

Pozostałe co-robimy