Kamil Stańczak

Kamil Stańczak "RESET" - malarstwo

Pracownia Otwarta LuCreate serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa "RESET".

Otwarcie wystawy odbędzie się w formule hybrydowej. Wydarzenie rozpoczniemy transmisją live na Facebooku, podczas której obejrzymy krótki wywiad z Kamilem Stańczakiem.
Następnie przeniesiemy się na żywo do naszej galerii, w której Artysta osobiście oprowadzi nas po przestrzeni i opowie o swoich pracach i procesie twórczym.

Pax intrantibus/
/Pokój wchodzącym.
Od jakiegoś czasu regularnie odwiedzam pobliskie leśne okolice. Wydawałoby się że zwykłe i pospolite. Niektóre z nich, szybko stały się moimi ulubionymi miejscami, tak jak polana „przyciągająca myśli, gdy jest się od niej z daleka, niepozwalająca odejść, gdy stoi się na jej skraju.” Fragmenty tych miejsc, przetworzone przez niedoskonałą pamięć, wyobraźnię i bezpośrednie wrażenia, można zobaczyć na wielu malowanych ostatnio przeze mnie obrazach.
To miejsca niedalekie i zwyczajne a jednocześnie bardzo mi bliskie i ważne. Obrazy nie są celem tych wycieczek, powstają niejako przy okazji. Często skończone obrazy zabieram z powrotem w okolice gdzie wzięły swój początek. Umieszczam je na chwilę z powrotem w otoczeniu z którego fragmentów zostały ulepione. Fotografuję je. Jest to dla mnie zawsze ciekawe doświadczenie. Najbardziej cieszą chyba nie same powstające zdjęcia, co chwilowe zobaczenie „na żywo” obrazu w kontekście niby mu bliskim, a jednocześnie tworzącym jakąś surrealną całość.
____________
GODZINA 19:00
Transmisja live na fanpage’u Pracownia Otwarta LuCreate: https://www.facebook.com/pracownia.lucreate
____________
GODZINA 19:30
Pracownia Otwarta LuCreate
Krakowskie Przedmieście 53,
20-076 Lublin

ORGANIZACJA
Pracownia Otwarta LuCreate
LuCreate
Style Madness
____________
PARTNERZY
Reall
____________
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu:
Miasto Lublin | Lublin - Miasto Kultury | Lublin700 / Od Unii do Unii

Pozostałe co-robimy