"Stary Początek"

“STARY POCZĄTEK”
Pracownia Otwarta LuCreate zaprasza na kolejny wernisaż w naszej galerii. "Stary Początek" to wystawa autorstwa wyjątkowego Artysty - Karola Pomykały, który w swej twórczości łączy ze sobą w unikalny sposób dwie skrajnie różne techniki - tradycyjną grafikę warsztatową, którą jest linoryt, oraz wirtualną rzeczywistość, dzięki której będziemy mogli “wejść do wnętrza” jego grafik.
Wernisaż odbędzie się 26 listopada w przestrzeni Pracowni Otwartej przy ul. Krakowskie Przedmieście 53 w Lublinie.

Karol Pomykała – artysta grafik, dr. sztuk pięknych, dyrektor artystyczny. Urodzony w Zamościu, na co dzień żyje w Warszawie. W 2021 stypendysta ministra kultury z programu Młoda Polska. Tworzy prace głównie w technice linorytu, łącząc tradycyjną grafikę artystyczną z nowymi technologiami, tworząc instalacje graficzne łączące VR i linoryt. Na co dzień zajmuje się również sztuką cyfrową i reklamą.
 
Brał udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach, prace jego autorstwa otrzymują wiele prestiżowych nagród i wyróżnień w kraju i na świecie, z czego największym uznaniem jego twórczości było przyznanie w 2018 roku Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

Linoryty Karola Pomykały można podziwiać w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Więcej info na Instagramie: @karolpomykala

“Lublin jest dla mnie bardzo ważnym miejscem, tutaj pracuję, tutaj studiowałam, dlatego wystawa w tym mieście jest dla mnie bardzo wyjątkowa. Wiedząc o zbliżającym się terminie wystawy miałem jeden bardzo duży problem, z którym zmagałam się od ponad roku. Blokadę twórczą. Przestałem tworzyć nowe rzeczy i przez ten czas nie zrobiłem żadnej nowej grafiki.
Po intensywnych twórczych latach i stworzeniu serii monumentalnych grafik łączących technologię z tradycją dopadł mnie kryzys. Wszystko, co robiłem nie było dla mnie wystarczająco dobre, więc to porzucałem. Zależało mi na stworzeniu czegoś nowego i odcięciu się od tego, co już stworzyłem. Było to dla  mnie jako artysty bardzo ciężkie, czułem, że zatrzymałem się w miejscu. Podobno jednym ze sposobów na kryzys jest deadline, a takim deadlinem jest właśnie ta wystawa w Galerii Pracowni Otwartej. Dlatego, postanowiłem działać i efektem tego działania jest seria mini printów. Na wystawie pojawią się moje stare prace oraz 12 miniprintów, które stały się swoistym ćwiczeniem nad blokadą twórczą."

GODZINA 19:00
Pracownia Otwarta LuCreate
Krakowskie Przedmieście 53,
20-076 Lublin

____________
ORGANIZACJA
Pracownia Otwarta LuCreate
LuCreate
Style Madness
____________
PARTNERZY
Reall
____________
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu:
Miasto Lublin | Lublin - Miasto Kultury | Lublin700 / Od Unii do Unii

Pozostałe co-robimy