SUBURBIA

SUBURBIA

Wystawa SUBURBIA to podróż wgłąb nostalgicznych wspomnień i korzeni artystycznych jej twórcy, który zdecydował się powrócić do miejsca, gdzie rozwinęła się jego pasja do Sztuki ulicznej.
Suburbistyczny klimat zainspirował artystę do mieszania technik malarskich, skupiając się na malarstwie natryskowym przenosząc na płótna Energię prosto z ulic.
 
 
Na Wystawie będziecie mogli obejrzeć najnowsze prace Cruze’go.
Prace podzielone zostaną na kilka serii, wielko i mało formatowych prac, wykonanych w różnych technikach, zamykając całość jako spójną wystawę SUBURBIA.
 
 
Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą dodawane na bieżąco.
 
Widzimy się już 5 sierpnia o 21.00 w Pracowni Otwartej LuCreate. 
 
O ARTYŚCIE
Cruze jest absolwentem wydziału grafiki projektowej Poznańskiej uczelni artystycznej. Od 2008 roku aktywnie działa w środowisku graffiti i street art. Uczestnik licznych festiwali-Artystycznych w kraju, Europie, Azji oraz USA. W swojej twórczości łączy elementy sztuki miejskiej oraz natury z geometrycznymi motywami tworząc hybrydowe kolaże w których często ukryty jest motyw „jabłka” jako alterego „Apple Head”.
„Moja twórczość często sięga do elementów subkultur, symboliki typografIcznej jak i tworzenie symbolicznych metafor które połączone dają nam konkretną historie o nie-konkretnej godzinie.”
Oprócz murali zajmuje się także projektowaniem graficznym, sketchingiem kreskowym, oraz malarstwem użytkowym.
 
ORGANIZACJA
Cruze
Meeting Of Styles POland
Pracownia Otwarta LuCreate
____________
PARTNERZY
Galeria Koloru
Loop
Europejska Stolica Młodzieży Miasto Lublin
Wydział Kultury Urząd Miasta Lublin
 
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz Programu Miasto Kultury.

Pozostałe co-robimy