Krótka Strefa Kreatywna

Krótka Strefa Kreatywna

Zapraszamy na prezentację projektu „Krótka Strefa Kreatywna”, w ramach którego zespół projektantów z Fundacji LuCreate opracował koncepcję nowego zagospodarowania ul. Krótkiej w Lublinie.
 
Prezentację projektu poprzedzi wykład arch. Bartosza Zimnego, podczas którego odpowie na pytanie czym właściwie jest woonerf, a także zaprezentuje dobre praktyki wprowadzania takich rozwiązań w polskich miastach.
 
W ramach wydarzenia dostępna będzie również wystawa wizualizacji, rzutów, a także będzie można zobaczyć jak kiedyś wyglądała ul. Krótka.
Całość podsumujemy dyskusją, w której udział weźmie Prezydent Miasta Lublin - dr Krzysztof Żuk.
Dla zainteresowanych przewidzieliśmy czas na samodzielne oglądanie wystawy, a wieczorem mniej formalne dyskusje.
 
Wstęp wolny.
 
PROGRAM:
  • 11:00 - ,,Woonerf - czyli ulice przyjazne mieszkańcom" / prezentacja: arch. Bartosz Zimny
  • 11:30 -"Krótka Strefa Kreatywna" prezentacja koncepcji nowej ul. Krótkiej w Lublinie / prowadzenie: arch. Mateusz Kunkiewicz
  • 12:00 - dyskusja z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka
  • Od godziny 13:30 wystawa projektu będzie dostępna do samodzielnego oglądania.
  • Od godz. 19:00 zapraszamy na mniej formalne rozmowy w kuluarach przy lampce wina.
O PROJEKCIE
Krótka Strefa Kreatywna to autorski projekt Fundacji LuCreate, zakładający przekształcenie ul. Krótkiej w wielofunkcjonalną przestrzeń, służącą m.in. do prowadzenia cyklu wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, w ramach których będziemy pokazywać mieszkańcom Lublina czym są przemysły kreatywne i jak mogą wpływać na nasze otoczenie. Głównym elementem projektu jest stworzenie pierwszego w naszym mieście woonerfu, czyli „żyjącej” ulicy w strefie silnie zurbanizowanej.
____________________
PRELEGENCI
 
BARTOSZ ZIMNY
Architekt. W latach 2013 – 2019 związany zawodowo z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi oraz Zarządem Inwestycji Miejskich. Opracował koncepcję modernizacji łódzkich ulic na ulice typu woonerf oraz koordynował inwestycje miejskie w zakresie architektury, dostępności oraz zieleni. W latach 2013 - 2016 pełnił również funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. polityki rowerowej. Autor oraz współautor projektów pierwszych woonerfów w Łodzi. Od 2019 roku prowadzi własne biuro projektowe zajmujące się projektowaniem przestrzeni publicznych oraz dróg z naciskiem na ulice o uspokojonym ruchu, zwiększonych walorach architektonicznych i użytkowych. Zajmuje się również doradzaniem samorządom oraz deweloperom w kwestiach związanych z projektowaniem przestrzeni przyjaznych dla mieszkańców, w tym stref typu woonerf.
W kręgu jego zainteresowań jest przede wszystkim wpływ przestrzeni publicznej na mieszkańców miasta, zwiększanie udziału zieleni w miastach i gospodarka wodą.

MATEUSZ KUNKIEWICZ
Architekt. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od roku 2012 prowadzi autorską pracownię projektową pod szyldem Kunkiewicz Architekci.
Współzałożyciel i prezes zarządu Fundacji Rozwoju Designu LuCreate. Współtwórca Pracowni Otwartej LuCreate, przestrzeni coworkingowej i miejsca wydarzeń kulturalnych dla projektantów sektora kreatywnego i sztuki. Pomysłodawca i organizator cyklicznej konferencji kreatywnej Lubelski Wzór – wydarzenia promującego współpracę przedsiębiorców z twórcami sektora kreatywnego. W latach 2014 – 2018 wiceprezes zarządu lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.
____________________
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate.
 
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Pracownia Otwarta LuCreate” dofinansowanego przez UM Lublin w programie „Miasto Kultury”. 
 

Pozostałe co-robimy