Nowe mapy turystyczne

Nowe mapy turystyczne

Rok 2017 to ważny rok kiedy Lublin świętuje swoje 700-lecie. Z tej okazji w mieście pojawiły się nowoczesne, kreatywne, atrakcyjne i użyteczne mapy turystyczne zaprojektowane przez Fundację LuCreate. Projekt powstał w ramach pracy wielu osób oraz konsultacji społecznych z wieloma środowiskami lokalnymi.

Każda z 21 map umieszczonych w gablotach odnosi się do swojej lokalizacji w przestrzeni miasta, dzięki czemu w prosty sposób pieszy odbiorca może zaplanować dalszą trasę.

 

Mapy rozmieszczone są w 21 gablotach między innymi: w pobliżu dworców PKS oraz PKP, Placu Zamkowego, Ogrodu Saskiego, ale także przy charakterystycznych punktach na mapie naszego miasta, takich jak Chatka Żaka, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, hala GLOBUS, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego i deptaku Krakowskiego Przedmieścia czy też w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1/3.

W formacie A3 dostępne są również dla mieszkańców i turystów w LOITiKu oraz w 11 podmiotach uczestniczących w programie Miejsce Inspiracji. Mapy wydrukowane w ilości 40 tys. sztuk dostępne są w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Mapy są efektem otwartego konkursu ogłoszonego przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Pozostałe co-robimy